Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019 / 2020

W piątek, 26 czerwca 2020 r. w naszej szkole miało miejsce zakończenie roku szkolnego, choć nieco inne niż zwykle. Wychowawcy wraz ze swoimi uczniami spotkali się po raz ostatni, aby odebrać świadectwa.Był to dzień niezwykły dla ósmoklasistów, którzy przekroczyli mury naszej szkoły po raz ostatni. Spotkanie, ze względu na zaistniałą sytuację, miało kameralny charakter. Uczniowie z rąk Pani Dyrektor otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Wśród nich było jedno świadectwo z wyróżnieniem, które otrzymała Nikola Kuśmierowska. Nie zabrakło także nagród za szczególne zaangażowanie w życie szkoły oraz działalność w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Niespodzianki dla klasy ósmej przygotowali także siódmoklasiści.


Następnie głos zabrali absolwenci. W swoim krótkim wystąpieniu wspominali czas, kiedy stawiali swoje pierwsze kroki
w tej szkole, przeżywali sukcesy i porażki. Przepraszali za niewłaściwe zachowanie, które czasem miało miejsce. Dziękowali wszystkim za wspólnie spędzone chwile, za trud włożony w ich edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazaną sympatię.

Pani dyrektor podziękowała uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za całoroczną pracę oraz życzyła miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Po tych dziesięciu wspaniałych, wspólnie spędzonych latach trudno było nam się z nimi rozstać. Ale każdy etap w życiu człowieka zawsze ma swój kres i oni też dotarli do końca nauki w tej szkole.

Jako wychowawca klasy ósmej, wszystkim moim uczniom, życzę powodzenia w dalszej drodze życia. Dzisiejszy dzień - tak radosny, a zarazem tak smutny - zakończył jeden z ważniejszych etapów Waszego życia. Teraz każdy z Was pójdzie
w swoją stronę, lecz niech w Waszych sercach zawsze pozostanie miejsce na wspomnienia ze wspólnie spędzonych chwil.
mgr Anna Żurawska