VII GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
WESOŁA NOWINA.

Nieodłącznym elementem i tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd i pastorałek. Dlatego też 12.12.2019r. uczniowie uzdolnieni wokalnie spotkali się w Szkole Podstawowej w Białce, by wziąć udział w VII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Wesoła Nowina. Patronat nad konkursem objął wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek. Wystąpiło kilkanaście zespołów i tyleż samo solistów.

Wykonawcy oceniani byli w kategoriach solistów oraz zespołów
w czterech grupach wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

Komisja bardzo szczegółowo i surowo oceniała uczestników. Wszyscy prezentowali wysoki poziom wokalny.

Uczniowie z naszej Szkoły wypadli następująco:

I miejsce - Sandra Wągrodna i Małgorzata Niebrzegowska z klasy VIII. Pięknie zaśpiewały na dwa głosy. Nie miały sobie równych.

II miejsce - Lena Kojtych z klasy II.

III miejsce - zespół Nutki z Oddziału Przedszkolnego w składzie: Andżelika Grochowska, Natalia Sposób, Wiktoria Grochowska, Bartosz Karwowski
i Natan Witkowski.

III miejsce - Kacper Panek z klasy V.

III miejsce- Zespół Żabki z Żabikowa w składzie: Lena Kojtych, Nikola Frączek, Milena Gryta i Cezary Niebrzegowski.

Najlepsi wykonawcy zostali wyróżnieni oraz nagrodzeni dyplomami i pucharami. Ale wszyscy uczestnicy Konkursu dostarczyli wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Wszystkim wokalistom serdecznie gratulujemy uzyskanych sukcesów!

mgr Anna Struczyk