Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

ŚNIADANIE DAJE MOC

Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas I - III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przed śniadaniem przeprowadzono pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.Dzięki śniadaniu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także pić soki i wodę zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Została również omówiona piramida żywieniowa. Wspomniano też
o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

Po starannym umyciu rąk uczniowie wspólnie spożywali drugie śniadanie. Niezwykle zachęcająco prezentowały się: wyspa kanapkowa, wyspa warzywna, wyspa owocowa i wyspa deserowa oraz jogurty i pyszne soki.

Wspólne spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Akcja ta z pewnością zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy wsparli naszą akcję i pomogli w przygotowaniu zdrowego i pysznego śniadania.


mgr Anna Struczyk