III GMINNY KONKURS WOKALNY
NA SWOJSKĄ NUTĘ.

20 listopada 2019r. w Domu Ludowym w Białej odbył się
III Gminny Konkurs Wokalny Na swojska nutę. Podobnie jak w roku ubiegłym, i w tym zgromadził wielu uczestników
z przedszkoli z okolicznych szkół podstawowych. Celem Konkursu była popularyzacji muzyki ludowej wśród młodego pokolenia.

Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne Jury, które dokonało wyboru najlepszych wokalistów i zespołów.

Zgodnie z regulaminem oceniane były: opanowanie pamięciowe piosenki, wymowa, interpretacja i intonacja,
a także ogólne wrażenie artystyczne. W tegorocznej edycji zwracała uwagę różnorodność strojów, utworów oraz wysokipoziom prezentacji konkursowych. Oceniano w czterech kategoriach wiekowych.

Uczestnicy Konkursu wykonywali jedną piosenkę ludową. Oprócz jury wykonawcom przysłuchiwała się również duża grupa widowni. Sala wypełniona była po brzegi.

I w tym roku nasi młodzi artyści byli w czołówce.

I miejsce - Lena Kojtych, solistka z klasy II. Trenerka muzyczna - pani Anna Koczkodaj.

I miejsce - Zespół Żabki z Żabikowa w składzie: Lena Kojtych, Nikola Frączek, Milena Gryta i Natan Grochowski. Trenerki muzyczne: pani Anna Struczyk i pani Anna Koczkodaj.

I miejsce Małgorzata Niebrzegowska i Sandra Wągrodna. Trener muzyczny - pan Zbigniew Kania.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci dodatkowo nagrody w postaci pluszaków, gier planszowych i innych nagród rzeczowych.

Serdecznie gratulujemy naszym artystom i ich rodzicom. Życzymy im i sobie dalszych sukcesów.

mgr Anna Struczyk

więcej zdjęć...