MIKOŁAJKI

Od wielu lat w naszej Szkole podtrzymywana jest mikołajkowa tradycja. I w tym roku, szósty grudnia był chyba najbardziej wyczekiwanym dniem w roku. Od samego rana
w szkole panował nastrój podniecenia i radosnego oczekiwania. Niektórzy ubrani na czerwono, inni w pięknych mikołajkowych strojach i czapkach, oczekiwali na Niezwykłego Gościa. Przyjechał pan wójt z informacją, że widział zbliżający się do szkoły zaprzęg Mikołaja. Wszyscy wyszli przed szkołę, aby powitać Gościa. I nagle pojawiła się kolorowa bryczka ciągniona przez parę rączych kucyków.

Mikołaj, w towarzystwie Śnieżynki, bardzo ucieszył się
z takiego przywitania i także wyraził radość z obecności wśród dzieci w Żabikowie.

Najpierw poszedł do przedszkola i grzecznym dzieciom rozdawał prezenty. Potem przybył do starszych dzieci, gdzie mógł spocząć na dłużej.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z klasy I, II i III zaprezentowały wierszyki i piosenkę a także zapewniły, że były grzeczne. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów. Pomagała Mu w tym urocza Śnieżynka.

Dzieci z przejęciem, niecierpliwością i wypiekami na twarzy odbierały prezenty. Były tak nimi zaabsorbowane, że często zapominały podziękować, takie to emocje.

Na koniec, co zdarza się raczej rzadko, w podziękowaniu za przybycie, św. Mikołaj i Śnieżynka otrzymali prezent od Rodziców. Był to bardzo miły gest.

To był fajny i ciekawy dzień. A ten miły mikołajkowy nastrój utrzymywał się do ostatnich godzin lekcyjnych.

mgr Anna Struczyk