WYCIECZKA DO LUBLINA

Dnia 18 listopada 2019r. uczniowie naszej Szkoły z klas I - VII uczestniczyli w wyciecze autokarowej do Teatru Muzycznego w Lublinie.

Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów scen lubelskich, rozbudzenie zainteresowań teatralnych oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Dzieci obejrzały uroczą, mądrą i zabawną bajkę o Jasiu
i Małgosi
, ale opowiedzianą na nowo. Tym razem była to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja bardzo znanej nam bajki. A Czarownica również nie była taka straszna, chociaż musiałatrochę postraszyć, bo inaczej nie byłaby Czarownicą.Pięknie wyglądały także leśne zwierzątka, które popisywały się w zabawnych układach tanecznych. Na koniec wszyscy nagrodzili aktorów gromkimi brawami i scenę zasłoniła kurtyna.

Po wyjściu z teatru uczestnicy wycieczki udali się do manufaktury Cukier - Lukier, gdzie pod okiem pań cukierniczek każdy mógł zrobić dla siebie dużego, kolorowego lizaka.

Kolejnym punktem wycieczki była Papugarnia. Tam czekały na nas kolorowe, rozkrzyczane i głodne papugi. Było to nowe doświadczenie w obcowaniu z nieco napastliwymi ptakami.

Po emocjonalnym przedpołudniu, wszyscy zrelaksowali się w Mc' Donaldzie w pomieszczeniu zabawowym i przy różnorodnych daniach obiadowych.

Do Żabikowa dojechaliśmy tuż po godzinie 16.00. Myślę, że wycieczka choć krótka, była pełna emocji i pozytywnych przeżyć.

mgr Anna Struczyk