JASEŁKA

Uczniowie kl. IV, V, VI, VII, VIII pod kierunkiem pani Anny Żurawskiej i pani Anny Ochnio przedstawili jasełka bożonarodzeniowe Spadająca gwiazda, czyli wokół wigilijnego stołu. Nawiązywały one do dawnych zwyczajów bożonarodzeniowych i wieczerzy wigilijnej.

Wspaniałe dekoracje wykonane przez panie: Kingę Kułak, Annę Żurawską i Annę Ochnio, a także tradycyjne stroje podkreśliły ludowy charakter i powrót do korzeni. Świąteczną atmosferę podkreśliły kolędy i pastorałki śpiewane przez uczniów, a szczególnie przez solistki: Sandrę Wągrodną i Małgorzatę Niebrzegowską.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom i organizatorom za przygotowanie części artystycznej oraz złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

mgr Anna Ochnio

Jasełka poprzedziła Wigilia Szkolna, która rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie uczniowie i nauczyciele dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne.