DZIEŃ MAMY
- INNY NIŻ WSZYSTKIE

Dzień Matki w Polsce zaczęto obchodzić w latach 20. XX wieku, jednak to święto bardziej upowszechniło się dopiero po II wojnie światowej. Od kilku lat DZIEŃ MAMY jest hucznie obchodzony nie tylko w gronie rodziny, ale także we wszystkich placówkach oświatowych.

Co roku, w naszej Szkole w okolicach 26 maja organizowana była uroczysta akademia z okazji DNIA MAMY. W tym szczególnym Dniu słowem i piosenką dzieci wyrażały swoją wdzięczność i szacunek za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza.

Jednak świętowanie w czasie pandemii niesie ze sobą pewne ograniczenia. Ale i w takich sytuacjach, dzieci nie zapominają o święcie swoich Mam. Najmłodsze dzieci z naszej Szkoły uczyły się wierszy o mamie, własnoręcznie wykonywały laurki, które z pewnością wręczyły swoim Mamom w Dniu Ich Święta. Samodzielnie uczyły się również piosenki o mamie pt.: W zieleni łąka majowa.

Mamom życzymy, aby Ich święto trwało cały rok! I pamiętajmy, żeby nie tylko w Dzień Mamy, ale codziennie, zawsze i wszędzie kochać Mamę
i szanować, i często mówić Jej to ważne słowo - kocham Cię!

mgr Anna Struczyk