DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Szkolny Dzień Języków Obcych odbył się w naszej szkole 2 października. Uczniowie wzięli udział w quizie językowym, przygotowanym przez panią Katarzynę Stolarczyk. Poznali zwroty grzecznościowe typowe dla języków europejskich oraz ciekawostki związane ze zwierzętami.

Uczniowie mieli także okazję przygotować hasło lub wiersz propagujący naukę języków obcych. Skorzystał z tego uczeń klasy IV Piotr Kurek, który napisał wspaniały wiersz o nauce języka angielskiego i jego znaczeniu w naszym życiu.
W nagrodę uczeń otrzymał upominek i został wyróżniony na forum szkoły.

Natomiast uczniowie klas VII - VIII wzięli udział w lekcji języka włoskiego, prowadzonej przez lektora z Instytutu Kultury Włoskiej z Warszawy. Pan Luca Galvani przeprowadził w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych ciekawą lekcję o języku i kulturze włoskiej. Zapoznał ich z powitaniami, zwrotami grzecznościowymi i ciekawostkami w języku włoskim. Była to niecodzienna lekcja języka obcego. Lekcję przez Skype przygotowała pani Anna Piekarska.

mgr Anna Piekarska