SPACER PO STARYM MIEŚCIE

26 września uczniowie klas IV, V, VI i VII wraz z opiekunami udali się do naszej stolicy na wycieczkę w ramach projektu unijnego Wyższa jakość nauczania w Gminie Radzyń Podlaski.

Autokar z uczestnikami wyruszył o 8.00 rano spod naszej szkoły.
W trakcie podróży wszyscy z uwagą wysłuchiwali opowieści Pani Pilot
o mijanych po drodze miejscowościach: ich zabytkach, historii.

Po dotarciu na miejsce wszyscy udali się do Planetarium przy Centrum Kopernika. Po wysłuchaniu i obejrzeniu bardzo ciekawej opowieści o gwiazdach, nazwach gwiazdozbiorów mieliśmy okazję obejrzeć film pt. Halo ziemia. To było bardzo ciekawe doznanie, szczególnie że niektórzy opuszczali salę z zawrotami głowy. Następnie całą grupą udaliśmy się do Centrum Kopernika gdzie z ciekawością
i zainteresowaniem można było doświadczać nauki, eksperymentować i bawić się przy tym doskonale.

Kolejnym puntem wycieczki było stare miasto. Po niedługim spacerze trochę zmęczeni i głodni udaliśmy się na obiad.

Pełni emocji i wrażeń wróciliśmy pod szkołę ok godziny 19.00, przywożąc ze sobą chłodną deszczową pogodę ze stolicy.

mgr Zbigniew Kania