WYCIECZKA DO SALI ZABAW

Dnia 21 marca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 3-4 latków oraz 5-6 latków z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wybrały się na wycieczkę autokarową do Sali Zabaw FIKOLAND w Parczewie. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.

Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania
w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Sala zabaw oferowała dzieciom wiele ciekawych atrakcji, takich jak: labirynty z przeszkodami, trampolinę, zjeżdżalnie, baseny
z kulkami oraz inne miejsca do aktywności. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, które znajdowały się na szczycie konstrukcji,
a pokonanie ich wymagało nie lada odwagi. Dzieci były zachwycone, a po dwóch godzinach spędzonych na aktywnej zabawie ruchowej z apetytem zjadły obiad.

Następnym punktem wycieczki był seans w kinie na bajce pt.: Asterix
i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru.
Dzieci w zaciekawieniem śledziły losy Panoramiksa, który chcąc przejść na emeryturę wyruszył
w podróż w towarzystwie tytułowych bohaterów, aby znaleźć godnego siebie następcę. Dzielni Galowie na swojej drodze spotkali wiele przygód, ale zawsze nie opuszczał ich dobry humor. Film o zaczarowanej przygodzie Galów spodobał się przedszkolakom, gdyż było w nim dużo zaskakujących zdarzeń i okazji do śmiechu.

Wizyta w sali zabaw była doskonałą okazją do rozładowania dziecięcej energii
i co najważniejsze do radosnej zabawy. Dzieci bawiły się wyśmienicie, miały okazję wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością, pobyć razem
i z uśmiechem powitać Wiosnę. Był to dzień pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy, a wycieczkę uważamy za udaną i czekamy na następną.

mgr Magdalena Witkowska