SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

30 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień jako dzielnicowy w Komisariacie Policji w Radzyniu Podlaskim, panią Wiesławą Beczek.

Prowadząca spotkanie zwróciła uwagę na reguły bezpieczeństwa, które należy zachować w drodze do szkoły i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomniała zasady poruszania się pieszo po jezdni oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Przypomniała również o niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na dzieci
w kontaktach z obcymi. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się także, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.

Funkcjonariuszka policji przestrzegała dzieci przed zabawami zimowymi
w miejscach niebezpiecznych oraz w pobliżu jezdni. Zwróciła uwagę, aby nie organizować zabaw zimowych blisko jezdni, nie wchodzić na nieznane lodowiska. Przypomniała, iż warto pamiętać numery telefonów alarmowych, a w sytuacji zagrożenia wzywać pomocy dorosłych.

Spotkanie było interesujące i pouczające. Mamy nadzieję, że uczniowie wynieśli ze spotkania wiele cennych informacji, a wiedza teoretyczna, którą przedstawiła policjantka znajdzie zastosowanie w praktyce.

mgr Anna Struczyk