WYCIECZKA DO LUBLINA

W dniu 20 listopada 2018r. grupa uczniów naszej Szkoły uczestniczyła w jednodniowej wycieczce szkolnej do Lublina.
W programie było zwiedzanie TV Lublin, Regionalnego Muzeum Cebularza i Dmuchanego Parku Rozrywki.

W TV dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca w telewizji od kuchni: dziennikarzy, reżyserów, kamerzystów, techników oraz jak przygotowywane są programy telewizyjne.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Cebularza. Podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki i piekarza Franka przedstawiona została geneza postania tego wypieku.
W czasie pokazu każdy choć na chwilę mógł stać się piekarzem przyczyniając się do powstania smacznych cebularzy. Zabawę zakończono degustacją i każdy na drogę dostał ten pyszny wypiek.

Następnie pojechaliśmy na ulicę Mełgiewską do Parku Rozrywki. Tam instruktorzy przeprowadzili krótką rozmowę jak korzystać z dmuchańców, by uniknąć kontuzji. Następnie pod ich czujnym okiem rozpoczęła się niecodzienna lekcja wychowania fizycznego. Każdy skakał, zjeżdżał, rzucał piłami, trenował różne ewolucje. Szaleństwo trwało 1 godzinę
i gwarantowało wyładowanie emocji. Zmęczeni bardzo, ale szczęśliwi (jak ocenił jeden z uczniów klasy VII) udaliśmy się do autobusu.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda na ciepły posiłek. Ok. godz. 17.00 szczęśliwie dotarliśmy do Żabikowa, gdzie czekali już rodzice.

Mimo chłodnej jesiennej pogody, wycieczka była udana, nie brakowało uśmiechu i dobrej zabawy. Niektórzy stwierdzili, że musimy to koniecznie powtórzyć.

mgr Anna Struczyk