II GMINNY KONKURS WOKALNY
NA SWOJSKĄ NUTĘ.

21 listopada 2018r. w Domu Ludowym w Białej odbył się
II Gminny Konkurs Wokalny Na swojską nutę.Tegoroczna edycja również cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgromadziła około 200 wykonawców z przedszkoli i szkół podstawowych. Jest to bardzo ciekawa forma popularyzowania muzyki ludowej wśród młodego pokolenia.

Regulamin Konkursu dopuszczał do prezentacji solistów i zespoły w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I - III, klasy IV - VIII. Uczestnicy prezentowali jeden utwór muzyczny. Występy zespołów wzbogaciły regionalne tańce ludowe.

Zmaganiom konkursowym przysłuchiwała się duża grupa widowni oraz jury, które dokonało wyboru najlepszych wokalistów
i zespołów. Wśród tych najlepszych ponownie znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie.

Wyniki naszych wokalistek:

I miejsce - zespół uczniów z klasy I - Żabki z Żabikowa w składzie: Lena Kojtych, Milena Gryta, Nikola Frączek,
Roksana Kurzacz, Kamil Piekarski, Nataniel Radzikowski, Noemi Wągrodna

I miejsce - solistka z klasy V - Wiktoria Zając

II miejsce - solistka z klasy I - Lena Kojtych

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci puzzli, książek, gier i pluszaków.

Uczniów do konkursu przygotowywali pani Anna Koczkodaj, pani Anna Struczyk i pan Zbigniew Kania.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców uczniów klasy I: pani Barbary Wągrodnej, pani Iwony Gryty,
pani Joanny Kojtych i pana Radosława Radzikowskiego, którzy chętnie, własnymi autami zawieźli dzieci na konkurs.

mgr Anna Struczyk