KONCERT KOLĘD 2019

W niedzielę 6 stycznia w naszej szkole odbył się Koncert kolęd 2019. Organizatorami koncertu był Gminny Ośrodek Kultury
i Sportu
oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą pana Tomasza Nurzyńskiego.

Prowadząca pani Agnieszka Nurzyńska serdecznie powitała przybyłych gości. Wśród nich byli: pan Szczepan Niebrzegowski - Starosta Radzyński, pan Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski, pani Anna Grochoła - zastępca Wójta, dyrektorzy szkół, radni, sołtysi, pani Anna Koczkodaj - dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żabikowie, mieszkańcy gminy.

W świątecznej, nastrojowej scenerii zebrani wysłuchali pięknych kolęd w wykonaniu młodych artystów z orkiestry. Koncert przeplatany był występem solistów z orkiestry, laureatów Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, Zespołu Zalesianki z Zalesia, a także Koła Regionalnego z Białej. Każdy występ publiczność nagradzała gromkimi brawami. Na zakończenie głos zabrał pan Wójt, który pogratulował wszystkim występującym, a także podziękował organizatorom za wieczór pełen niezwykłych emocji.

To niedzielne popołudnie, które upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze, było okazją nie tylko do Noworocznego spotkania, ale też do wspólnego kolędowania. Dostarczyło wszystkim niezapomnianych, duchowych wrażeń.

mgr Małgorzata Czech