EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

4 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Udział w nim wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Przedstawiciele starszych klas odegrali krótkie scenki, które zachęcały do nauki różnych języków. Reprezentanci każdego oddziału w szkole wypowiedzieli się na temat: Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Uczestnicy tego wydarzenia poznali pozdrowienia oraz wyrazy grzecznościowe w różnych europejskich językach. Uczniowie klasy I i III zaśpiewali melodyjne piosenki w języku angielskim. Uczennice klasy VII przedstawiły krótki dialog w języku niemieckim. Zaprezentowały także wyrazy, które występują w języku polskim i zostały zapożyczone z języka niemieckiego.

Pani Marta Niewęgłowska opowiedziała o języku migowym, a także nauczyła zebranych kilka słów w tym języku. Europejski Dzień Języków Obcych został przygotowany przez panie: Katarzynę Stolarczyk, Martę Niewęgłowską oraz Annę Piekarską.

Tego dnia został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny pod hasłem: Nauka języków obcych jest wspaniałą podróżą. zorganizowany przez panią Katarzynę Stolarczyk i panią Martę Niewęgłowską.

W kategorii oddziały przedszkolne:

I miejsce zajęli: Szymon Fijałek, Cezary Niebrzegowski oraz Oliwia Niebrzegowska.

W kategorii klas I-III:

I miejsce zajął Nataniel Radzikowski, II miejsce zajęła Nikola Frączek, natomiast III miejsce uzyskała Dorota Koczkodaj.

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce przypadło Dominikowi Fijałkowi i Patrycji Książek. Uczennica klasy IV Agata Koczkodaj zajęła II miejsce, natomiast III miejsce uzyskała Gabriela Fijałek.

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Podziękowania za udział w konkursie oraz drobny upominek otrzymali: Jakub Dudek, Milena Gryta, Maja Kitrasiewicz, Damian Koczkodaj, Lena Kojtych, Bartosz Książek, Nikola Siemionek oraz Aleksandra Sławińska.

Prace plasyczne zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na małej wystawie w budynku naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

mgr Katarzyna Stolarczyk

GALERIA PRAC