DZIEŃ MAMY

W dniu 29 maja w naszej szkole miała miejsce niecodzienna uroczystość - Dzień Matki. Przybyłe mamy gorąco powitała Pani dyrektor Anna Koczkodaj, po czym głos oddała Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która również przywitała przybyłych gości w imieniu wszystkich uczniów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w przytulną kawiarenkę udekorowaną kwiatami oraz portretami mam wykonanymi przez dzieci. Mamy wysłuchały koncertu życzeń prowadzonego przez dwoje konferansjerów, którzy czytali imienne życzenia od uczniów poszczególnych klas dla swoich mam. Do życzeń dołączone były wiersze i piosenki
w wykonaniu najmłodszych oraz starszych dzieci.

W drugiej części podziwialiśmy efektowny taniec przygotowany przez uczniów z klas III - V pod kierunkiem Pani Moniki Fijałek. Następnie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy film Moja mama i ja, który nakręciła Pani Marta Niewęgłowska. Świąteczny występ zakończył kolejny, tym razem współczesny taniec, w wykonaniu starszych uczennic.

Na zakończenie części artystycznej wszyscy zaśpiewali piosenkę Żyj nam sto lat i wręczyli swoim mamom ręcznie wykonane róże i upominki. Mamy nie ukrywały wzruszenia. Po części oficjalnej goście mogli spędzić miłe chwile przy kawie i czymś słodkim.

Mamy nadzieję, że życzenia płynące dla mam od swoich pociech spełnią się, a ten dzień na długo pozostanie
w ich pamięci i sercach.

mgr Małgorzata Czech

GALERIA PRAC