DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W Szkole Podstawowej w Żabikowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych.

24 stycznia 2019r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie, Pani Dyrektor Anna Koczkodaj powitała ciepłymi słowami tak licznie przybyłych gości.

Następnie przedstawiciele starszych klas Julia Daniluk i Jakub Piekarski ze swojej strony przywitali babcie i dziadków wzruszającą recytacją wierszy. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sandra Wągrodna w imieniu całej społeczności szkolnej wyraziła radość z przybycia tak zacnych gości.

Potem, pod kierunkiem wychowawczyń pani Anny Struczyk, pani Katarzyny Mikulskiej, przy wsparciu pani Marty Niewęgłowskiej, pani Magdaleny Witkowskiej oraz pani Kingi Kułak dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny na który złożyły się okolicznościowe piosenki, wiersze, inscenizacja oraz taniec.

Na koniec występu wszyscy uczniowie zaśpiewali swoim Dziadkom gromkie
Sto lat !. Po bogatej części artystycznej wnuczkowie obdarowali babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Następnie goście zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów naszej Szkoły.

Piękną dekorację na tę uroczystość wyczarowała pani Kinga Kułak. Oprawę multimedialną przygotował pan Zbigniew Kania.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Rozpromienione twarze babć
i dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Czwartkowe popołudnie stało się niecodziennym spotkaniem kilku pokoleń.

mgr Anna Struczyk