CO WARTO ZOBACZYĆ W STOLICY ?

21 września 2018r. grupa uczniów z klasy I, II i III naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Warszawy. Wycieczka ta była częścią realizacji projektu Wyższa jakość nauczania w Gminie Radzyń Podlaski.

Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Najpierw uczniowie udali się do Planetarium Niebo Kopernika, gdzie obejrzeli seans pt.: Na skrzydłach marzeń. Dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. Wszyscy byli zachwyceni i podekscytowani efektami podczas oglądania seansu i nawet jeszcze po nim.

Potem było zwiedzanie Centrum Nauki. To miejsce robi niemałe wrażenie. Znajduje się tam 340 stanowisk doświadczalnych o różnej tematyce, pozwalających na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Można było m.in. stworzyć ogromną bańkę mydlaną, zobaczyć jak działa grawitacja, jak zmieniają się pory dnia i roku, można było także dotknąć, pokręcić, pobawić się bardzo ciekawymi i zmyślnymi zabawkami. Wszystkie eksponaty i urządzenia znajdujące się w Centrum Nauki uświadamiają, że nauka też może być fajna.

Następnie uczniowie odwiedzili wielką atrakcję turystyczną Warszawy jaką jest Multimedialny Park Fontann. Później udaliśmy się na obiad do Restauracji Mołdawskiej znajdującej się w niedalekiej odległości od Sejmu.

Po posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Podróż trwała dość długo z uwagi na liczne korki na drodze. Do Żabikowa dotarliśmy na 20.30.

Myślę, że wyjazd był udany i owocny w nowe doświadczenia.

mgr Anna Struczyk