WARSZTATY KULINARNE

W poniedziałek 29 stycznia 2018 roku dzieci z klas I-III miały możliwość wykazania się zdolnościami kulinarnymi wypiekając czekoladowe muffinki.

Wraz z paniami: Anną Ochnio, Katarzyną Mikulską, Katarzyną Stolarczyk i Anną Struczyk odmierzały produkty, miksowały i łączyły ze sobą składniki, a następnie piekły. Zwieńczeniem była degustacja jeszcze ciepłych ciasteczek, które smakowały wyśmienicie. To było ciekawe kulinarne doświadczenie.

mgr Katarzyna Mikulska

WARSZTATY PLASTYCZNE

Pierwszy dzień ferii zimowych był jednocześnie dniem, w którym członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu mogli wspólnie spędzić czas oglądając film pt. Gwiazdy na ziemi. Poznaliśmy losy dziewięcioletniego chłopca o imieniu Ishaan, który mimo dużych problemów z nauką, brakiem przyjaciół i akceptacji rodziny, odnalazł sens i radość życia.

Wolontariuszki rozpoczęły także pracę nad przygotowaniem ozdób wielkanocnych. Wykonano elementy, które zostaną wykorzystane do produkcji palm wielkanocnych.

mgr Marta Niewęgłowska

ZAJĘCIA HISTORYCZNE / ZAJĘCIA SPORTOWE

W pierwszym dniu ferii odbyły się również zajęcia historyczne dla uczniów z klas IV- VI pod kierunkiem pani Anny Żurawskiej, których celem było przygotowanie młodych badaczy historii do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego.

Natomiast we wtorek uczniowie rozegrali mecz piłki ręcznej i mecz piłki nożnej w ramach zaplanowanych zajęć sportowych. Opiekę nad sportowcami sprawowała oraz aktywnie uczestniczyła w roli zawodnika, pani Monika Fijałek.

mgr Monika Fijałek