WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Z GÓRKI NA PAZURKI

We wtorek, 20 lutego 2018 r., odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski Z górki na pazurki. Jego głównym celem było rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, jak również wspieranie ich uzdolnień i zainteresowań.

W konkursie wzięło udział 30 dzieci. Każdy recytował dowolny wiersz o tematyce zimowej. Prezentowane utwory nie należały tylko do tych najbardziej znanych, które omawiane są w szkole. Poziom recytatorów był zróżnicowany. Jury w składzie: Anna Koczkodaj, Anna Żurawska, Marta Niewęgłowska i Magdalena Palczewska, biorąc pod uwagę stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawność i płynność recytacji, ciekawą i żywą ekspresję słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne, wyłoniło zwycięzców.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Oddział przedszkolny 3 i 4 - latków:

I miejsce: Maciej Dorosz i Angelika Grochowska
II miejsce: Bartosz Karwowski i Aleksy Radzikowski

Oddział przedszkolny 5 i 6 - latków:

I miejsce: Lena Kojtych i Cezary Niebrzegowski
II miejsce: Nikola Frączek
III miejsce: Magdalena Mazur
Wyróżnienia: Dawid Łyzan i Antoni Pieśko

Klasy I III:

I miejsce: Kacper Daniluk, Piotr Kurek i Jakub Pieśko
II miejsce: Gabriela Fijałek, Dominik Fijałek i Wojciech Mazurek
III miejsce: Julia Daniluk i Kacper Panek
Wyróżnienia: Jakub Buchaj, Jakub Dudek, Agata Koczkodaj, Dorota Koczkodaj i Bartłomiej Książek

Klasy IV VI:

I miejsce: Jakub Piekarski, Wiktoria Zając i Sandra Wągrodna
II miejsce: Kacper Grzejdak
III miejsce: Maja Kitrasiewicz
Wyróżnienia: Bartłomiej Sławiński i Oliwia Zdziarska

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kolejnych zmagań za rok!

mgr Anna Żurawska