WSPÓLNE CZYTANIE MAŁYCH I DUŻYCH

We wtorek, 26 września, w naszej szkole zorganizowaliśmy Wspólne Czytanie. Akcja ta przede wszystkim miała na celu promowanie czytelnictwa. Postanowiliśmy także nawiązać do dwóch wydarzeń: Narodowego Czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Wspólne czytanie rozpoczęliśmy od prezentacji dotyczącej Narodowego Czytania Wesela zainicjowanej przez parę prezydencką. Następnie nauczyciele przeczytali wszystkim dzieciom Brzydkie kaczątko J.Ch. Andersena. Na koniec głos przejęli uczniowie, którzy w dość licznym gronie zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy z podziałem na role.

Nasze spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło gromkich braw i uśmiechów, zwłaszcza na twarzach najmłodszych dzieci. Na pewno nie było to nasze ostatnie wspólne czytanie. Mamy nadzieję, że na następnym spotkamy się w szerszym gronie.

mgr Anna Żurawska