JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
NA WIGILII GMINNEJ

Dnia 17 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się Bożonarodzeniowe Jasełka. Zostały przygotowane przez uczniów klasy 0, I, II, III, IV, V i VI pod kierunkiem pani dyrektor Anny Koczkodaj i pani Anny Struczyk.

To przedstawienie było wyjątkowe. Obejrzało je prawie 500 osób podczas Gminnej Wigilii w Żabikowie, w której rolę gospodarza pełnił Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Anną Grochołą.

Na początku narratorzy Wiktoria Zając i Jakub Piekarski pięknie recytując wprowadzili wszystkich w wyjątkowy, tak oczekiwany świąteczny nastrój, a uczniowie profesjonalną grą aktorską podbili serca publiczności, bowiem każdy
w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem oglądał występ. W przepięknej scenerii i w specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili scenę narodzin Chrystusa. Zgodnie z tradycją była Maryja, którą grała Sandra Wągrodna, Józef - Rafał Ochnio, pasterze - Jakub Buchaj, Natan Grochowski i Wojciech Mazurek, babcia - Julia Daniluk, Trzej Królowie - Bartosz Buhaj, Dominik Fijałek i Bartłomiej Sławiński, anioły - Gabriela Fijałek, Agata Koczkodaj, Nikola Kuśmierowska, Małgorzata Niebrzegowska i Nikola Siemionek, dzieci - Kacper Daniluk, Dorota Koczkodaj i Lena Kojtych.

Nie zabrakło także pięknych polskich kolęd w wykonaniu uczennic naszej szkoły: Leny Kojtych z oddziału przedszkolnego, Wiktorii Zając z klasy IV, Sandry Wągrodnej i Małgorzaty Niebrzegowskiej z klasy VI.

Na zakończenie Jasełek narratorzy podsumowali występ pięknym przesłaniem życząc wszystkim daru miłości i zaprosili do wspólnego odśpiewania kolędy Bóg się rodzi.

Myślę, że występ ten był niezwykłym przeżyciem zarówno dla młodych aktorów, nauczycieli, rodziców jak i licznie zgromadzonych gości.

mgr Anna Struczyk