KOLĘDOWANIA CZAR

14 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Białce odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Wesoła Nowina, zorganizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka.

Celem konkursu było kultywowanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd. Wszystkie szkoły z Gminy Radzyń Podlaski zaprezentowały się na scenie.

Występy oceniła komisja w składzie: Dorota Szostakiewicz, Anna Grochoła
i Ireneusz Bogusz. Uczestnikami konkursu byli soliści oraz zespoły
w czterech kategoriach wiekowych.

Uczniowie z naszej szkoły odnieśli sukces i zajęli następujące miejsca:

W kategorii klas IV-VII:
I miejsce - zespół w składzie: Maja Kitrasiewicz, Wiktoria Książek, Małgorzata Niebrzegowska, Sandra Wągrodna, przygotowany pod kierunkiem pani Anny Żurawskiej.
III miejsce w kategorii Soliści - Wiktoria Zając przygotowana pod kierunkiem pana Zbigniewa Kani.

W kategorii soliści klas I-III:
II miejsce - Kacper Panek przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Mikulskiej.
III miejsce zespół w składzie: Zuzanna Frączek, Agata Koczkodaj i Kacper Panek, przygotowany przez panie: Katarzynę Mikulską i Annę Struczyk.

W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne:
III miejsce w kategorii Soliści - Lena Kojtych.
III miejsce zespół w składzie: Milena Gryta, Nikola Frączek, Lena Kojtych, Jessica Kuśmierowska i Noemi Wągrodna. Uczennice przygotowała pani Magdalena Palczewska.

Uczniowie otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Pana Wójta. Ponadto w stołówce szkolnej czekał na nich słodki poczęstunek.

Wszystkim solistom i zespołom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Katarzyna Mikulska