NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W poniedziałek, 30 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Apel przygotowali uczniowie klas IV, V i VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Czech.

Uczniowie - aktorzy w pięknych strojach z tamtej epoki przypomnieli sytuację polityczną ówczesnej Polski, okoliczności uchwalenia Konstytucji i główne jej założenia, które przedstawił sam Miłościwy Król Stanisław August Poniatowski (Jakub Piekarski). Recytowano wiersze i śpiewano pieśni o tematyce patriotycznej.

Uczniowie - widzowie nie zapomnieli oczywiście o odświętnych strojach i wyeksponowaniu symboli narodowych - dzieci trzymały w ręku flagi, a niektórzy dodatkowo przypięli biało - czerwone kotyliony.

mgr Anna Struczyk

Doskonałym uzupełnieniem szkolnych obchodów rocznicy Konstytucji Trzeciomajowej było uczestnictwo delegacji uczniów naszej Szkoły wraz z panią dyrektor Anną Koczkodaj w centralnych obchodach tego Święta w Radzyniu Podlaskim 3 maja 2018r. Uczniowie złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów u stóp pomnika. Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej Szkoły.