Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

NIE TAKI POLICJANT STRASZNY•••

Dnia 2 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Żabikowie gościliśmy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele pracujący w szkole.

Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, ze szczególnym uwzględnieniem drogi do i ze szkoły. Przypomniał też o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu lub tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Ponadto funkcjonariusz przypomniał słuchaczom o odpowiednim zachowaniu się w szkole i właściwych relacjach z rówieśnikami.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się akcesoria potrzebne w pracy policjanta. Każdy mógł przymierzyć kamizelkę kuloodporną, kajdanki, a także dokładnie obejrzeć broń i naboje, pałkę policyjną oraz inne elementy, które są pomocne w codziennej służbie mundurowych.

Spotkanie było niewątpliwie ciekawą i niecodzienną formą zdobywania i utrwalania wcześniej zdobytej wiedzy na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się poza domem, a sama rozmowa uświadomiła zebranym, że policjant to człowiek, do którego zawsze możemy zwrócić się o pomoc i że nie należy się go bać.


mgr Marta Niewęgłowska