8 LISTOPADA DNIEM ZDROWEGO ŚNIADANIA
ŚNIADANIE DAJE MOC!

Dnia 8 listopada 2017 roku, za sprawą Partnerstwa dla Zdrowia, odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja edukacyjna pod hasłem: Śniadanie daje moc. Tego dnia dzieci z klas 0 - III wraz z nauczycielami zjedli wspólne śniadanie. Do pomocy w jego przygotowanie włączyli się rodzice.

Cele akcji to: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania
i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację.

Tego dnia przeprowadzona została pogadanka na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę
i energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach. Na bogato zastawionych stołach pojawiły się kolorowe i zdrowe produkty: kanapki z ciemnym pieczywem, warzywa, owoce oraz sok. Omówionych zostało 12 zasad zdrowego odżywiania. Wychowawczynie zwróciły uwagę na konieczność codziennego spożywania śniadania, właściwy dobór składników i jego wartość. Wspomniały też
o przestrzeganiu higieny podczas spożywania posiłków, a także kulturze konsumpcji. Uczniowie wraz z nauczycielami degustowali zdrowe pyszności, a potem samodzielnie podawali propozycje zdrowego śniadania. Założone na wstępie cele akcji zostały zrealizowane.

mgr Katarzyna Mikulska