ŚLUBUJEMY UROCZYŚCIE...

Pasowanie na ucznia to jedna z uroczystości, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez szkolnych w Szkole Podstawowej w Żabikowie. Zwyczaj ten podnosi rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem dumy każdego pierwszaka.

27.10.2017 r. był tym dniem, w którym pierwszaki zostały oficjalnie włączone do społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Państwowego. Świadkami tego ważnego wydarzenia był Pan Wiesław Mazurek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Dyrektor Szkoły Anna Koczkodaj, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

Na uroczystość przybyła również Dobra Wróżka. Tuż za nią, nieproszona przybiegła Zła Wróżka, która zaczarowała dzieci
w Żółtodzioby. Uczniowie musieli iść do czterech krain: Krainy Muzyki, Śpiewu i Tańca, Krainy Miłości, Krainy Mądrości oraz Krainy Pracy i przynieść coś cennego, potrzebnego do odwrócenia zaklęcia. Dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały. Udowodniły, że kochają swój kraj i znają zasady zachowania się w szkole. Wykazały się dużą wiedzą bezbłędnie odgadując zagadki, sprawnie i szybko posegregowały dary jesieni. Szczęśliwie wszystko się udało i Dobra Wróżka odczarowała dzieci.

Centralnym punktem uroczystości było złożenie Ślubowania przez pierwszoklasistów. Po uroczystej przysiędze, zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną, upominki od Pana Wójta, kolegów z klas starszych i Samorządu Uczniowskiego.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Pan Wójt, który docenił starania uczniów i wychowawczyni. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Na koniec rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

Jestem przekonana, że ten jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzę sukcesów w nauce.

mgr Anna Struczyk