PIKNIK EKOLOGICZNY KAMPANII EKO-TRENDY

W dniu 6 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Żabikowa brali udział w Pikniku Ekologicznym dla dzieci z terenu gminy Radzyń Podlaski, który odbył się w Szkole Podstawowej
w Białej.

Na początku uroczystości odbył się apel poświęcony tematyce ekologicznej, segregacji śmieci. Następnie atrakcją pikniku był występ teatru KULTURESKA, który zaprezentował spektakl pt. Mapa marzeń.

Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z zakresu gospodarki odpadami, oraz zagrać w różne gry, dzięki REKOPOL Organizacji Odzysku Opakowań S.A z Warszawy, która prowadziła stoisko edukacyjne. W czasie pikniku odbywały się konkursy o tematyce ekologicznej. Atrakcją były również mini warsztaty pszczelarskie zorganizowane przez Koło Pszczelarzy z Radzynia Podlaskiego. Podczas pikniku można było kupić wyroby twórczości ludowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabikowie chętnie brali udział w grach, zabawach, konkursach ekologicznych. Wrócili do domów pełni entuzjazmu, radości, z licznymi nagrodami.

mgr Aneta Sałaga