OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W RADZYNIU PODLASKIM

Dnia 27 września 2017 r. uczniowie z klas: IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Żabikowie wraz z wychowawcami wzięli udział
w szkolnej wycieczce do Oczyszczalni ścieków w Radzyniu Podlaskim.

Na miejscu przywitał uczniów pracownik oczyszczalni, który przedstawił schemat jej działania. Uczniowie zostali zapoznani
z niektórymi sposobami oczyszczania wody. Z dużym zainteresowaniem poznawali zasady funkcjonowania zakładu. Pan oprowadzający zwracał uwagę no konieczność oczyszczania ścieków oraz oszczędzania wody, odpowiedział na wiele pytań zadanych przez uczniów. Na koniec zaprezentował efekt pracy zakładu, pobierając oczyszczoną wodę do małego zbiornika.

Podczas wycieczki uczniowie uświadomili sobie jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczenie i uzdatnienie.

mgr Aneta Sałaga