ŚPIEWAJĄCO O PRZYRODZIE...

W środę, 25 października, w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej Na zieloną nutkę.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie u uczniów zainteresowania problematyką ekologiczną, kształtowanie pozytywnych postaw
w odniesieniu do przyrody i otaczającego świata oraz promowanie młodych talentów.

W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III i IV- VI szkoły podstawowej. Łącznie zaprezentowało się 12 wykonawców, a wśród nich duety, zespoły i soliści.

Młodych artystów oceniało jury w składzie: pani Anna Koczkodaj, pani Katarzyna Mikulska, pani Aneta Sałaga oraz pani Anna Żurawska. Przy ocenie brano pod uwagę dobór repertuaru do możliwości wykonawcy, sposób wykonania, jak również interpretację i walory głosowe uczestników.

Po burzliwych naradach jury wyłoniło najlepszych. Na ogłoszenie wyników wszyscy wykonawcy muszą poczekać. Nastąpi ono w listopadzie na uroczystym podsumowaniu projektu ekologicznego, w którym szkoła uczestniczy.

WYNIKI:

I miejsce - Małgorzata Niebrzegowska, Sandra Wągrodna (klasa VI)
II miejsce - Julia Daniluk (klasa III), Zuzanna Frączek (klasa II)
III miejsce - Lena Kojtych (oddział przedszkolny)

Wyróżnienia:
  • Angelika Grochowska (oddział przedszkolny)
  • Zespół w składzie: Dominik Fijałek, Mikołaj Opolski, Kacper Panek (klasa III), Wojciech Mazurek, Aleksandra Sławińska (klasa II)
  • Zespół w składzie: Natalia Mościcka, Wiktoria Zając, Oliwia Zdziarska (klasa IV)

Gratulujemy!

mgr Anna Żurawska