ŚWIĘTUJEMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek, 9 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczennice z klasy VI uświetniły obchody tego święta programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem niżej podpisanej.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Ideą apelu było przypomnienie bohaterów, którym zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji.

Akademia uświadomiła wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność. My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju.

Pamiętajmy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie miłość.

mgr Anna Żurawska

11 listopada w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim wzięła również udział delegacja z naszej szkoły. Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i przemarszu na Plac Wolności, delegowani przez Panią Dyrektor uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

więcej zdjęć...