KAMIL KITRASIEWICZ ZWYCIĘZCĄ KONKURSU
MISTRZ MATEMATYKI !

11 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Białce odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Mistrz Matematyki. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II i III szkół podstawowych z terenu gminy Radzyń Podlaski.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro dzieci. Do konkursu przygotowywała ich pani Katarzyna Mikulska. Młodzi matematycy przez godzinę zmagali się
z kilkunastoma zadaniami matematycznymi i łamigłówkami. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników.

W kategorii klas II zwycięzcą okazał się Kamil Kitrasiewicz, który otrzymał statuetkę. Wszystkim uczniom wręczono dyplomy za udział.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Katarzyna Mikulska