PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE KOT W BUTACH.

11 kwietnia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie obejrzały w sali kina w Radzyniu Podlaskim przedstawienie pt.: Kot w butach
w wykonaniu aktorów Teatru Katolickiego z Krakowa.

Kot w butach to jeden z najatrakcyjniejszych tytułów baśniowej klasyki, znany jest chyba wszystkim - choćby ze zbiorów Ch. Perraulta czy braci Grimm. Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces.

Starannie przygotowane sceny wzbudziły duże zainteresowanie wśród najmłodszych widzów. Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja oraz dekoracja. Magia, wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że dzieci poczuły się, jak w bajce.

Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak
i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych.

Kot w butach przekonuje, że inteligencja, bystrość umysłu i wiara w siebie znaczą więcej niż siła, czy podstępna moc.

mgr Anna Struczyk