PODSUMOWANIE
VIII GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

W marcu 2018r. uczniowie szkół z Gminy Radzyń Podlaski zostali zaproszeni do wzięcia udziału w VIII GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Żabikowie, a patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej, zaś przedmiotem kartki wielkanocne wykonane ręcznie, samodzielnie, starannie, pomysłowo, z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych.

W Konkursie wzięły udział dzieci przedszkolne i uczniowie z siedmiu szkół z terenu Gminy Radzyń Podlaski: SP w Białej, SP w Białce, SP w Branicy Radzyńskiej, SP w Brzostówcu, SP w Paszkach Dużych, ZS w Zabielu oraz uczniowie z SP w Żabikowie.

Na konkurs wpłynęło około 150 Kartek Wielkanocnych. Prace były piękne, każda inna, na każdej akcent Świąt Wielkanocnych, a wiosenne odcienie żółci i zieleni niezwykle przykuwały wzrok.

Komisja Konkursowa oceniała prace w trzech kategoriach wiekowych:

• Przedszkole i/lub Oddział Przedszkolny
  • Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej
  • Uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej

27 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się podsumowanie VIII GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ.

Na początku pani Dyrektor Anna Koczkodaj powitała przybyłych gości: Przewodniczącą Rady Gminy Radzyń Podlaski panią Annę Grochołę oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.

Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie pod kierunkiem pani Anny Struczyk przygotowały część artystyczną o zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę.

Po przedstawieniu pan Wójt, pani Przewodnicząca oraz pani Dyrektor naszej Szkoły uroczyście wręczyli dyplomy i wyróżnienia z nagrodami wszystkim laureatom i wyróżnionym w konkursie. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali wielkanocnego zajączka.
Nagrody ufundował Wójt Gminy Radzyń Podlaski.

A oto przyznane miejsca oraz wyróżnienia
w VIII Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną w poszczególnych kategoriach:

I kategoria wiekowa: dzieci z Przedszkola i/lub Oddziału Przedszkolnego:

I miejsce: Nataniel Radzikowski, Nikola Dudek-Grochowska, Bartosz Uss
II miejsce: Lena Kojtych, Adrian Brzozowski
III miejsce: Patrycja Wachnik, Alicja Ciok

II kategoria wiekowa: uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej:

I miejsce: Dorota Koczkodaj, Wojciech Mazurek
II miejsce: Karolina Cybula, Aleksandra Michalak
III miejsce: Piotr Morawik, Izabela Mańko, Wojciech Niewęgłowski

Wyróżnienia: Nikodem Golonka, Kacper Panek, Gabriela Tchórz

III kategoria wiekowa: uczniowie z klas IV-VII Szkoły Podstawowej:

I miejsce: Sandra Wągrodna, Kornelia Morawik, Dominika Dudek
II miejsce: Aleksandra Kłos, Natalia Drozdek
III miejsce: Patrycja Kur

Wyróżnienia: Wiktoria Niewęgłowska, Mikołaj Siudyła, Anna Gryczka

Po wręczeniu nagród i dyplomów Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na wielkanocne jajeczko.

mgr Anna Struczyk

GALERIA PRAC