MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Dnia 28 maja 2018 r. w naszej szkole gościliśmy reprezentantów szkół podstawowych z Białej, Białki, Brzostówca, Paszk Dużych, Zabiela, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka.

Uczniowie pisali teksty dyktand w trzech kategoriach wiekowych: klasy III, IV-V, VI- VII. Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła historii Polski w związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Prace konkursowe sprawdzone zostały przez komisję w składzie: Małgorzata Czech, Anna Bełczącka, Ewa Niewęgłowska i Anna Struczyk.

W dniu 4 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród ufundowanych przez Pana Wójta. Uroczystość poprzedzona została krótką częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem Małgorzaty Czech.

Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas III:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii - Julia Uss (SP w Białej)

II miejsce - Patrycja Ryngajło (SP w Białej)

III miejsce - Julia Daniluk (SP w Żabikowie)

Wyróżnienie: Kacper Panek (SP w Żabikowie)

W kategorii klas IV - V:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii - Patrycja Książek (SP w Żabikowie)

II miejsce - Kinga Morawik (SP w Paszkach Dużych)

III miejsce - Maja Kitrasiewicz (SP w Żabikowie) i Aleksandra Antoniewska (SP w Białce)

Wyróżnienie: Weronika Korulczyk (SP w Białce)

W kategorii klas VI - VII:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii - Kornelia Morawik (SP w Paszkach Dużych)

II miejsce - Katarzyna Mazurek (SP w Białej)

III miejsce - Zyta Toczyńska (SP w Zabielu) i Michał Musiatowicz (SP w Białce)

Wyróżnienie: Anna Gryczka (SP w Żabikowie)

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Nauczycielom, którzy przygotowywali do konkursu, wręczono podziękowania. Po części oficjalnej wszyscy obecni zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Małgorzata Czech