EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego święta jest przede wszystkim zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i nauki języków obcych przez całe życie.

Nasza szkoła również wzięła udział w obchodach tego międzynarodowego święta, w którym uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas I VI oraz nauczyciele. Uczestnicy imprezy mieli okazję zapoznać się z ideą obchodzonego święta, nauczyć się pozdrowień w różnych językach, wykonywać zadania związane z kulturą i zwyczajami państw europejskich. Młodsi uczniowie zapoznali się z bohaterami bajek pochodzących z różnych zakątków Europy. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów było poznanie elementów języka migowego. Zorganizowana wystawa książek, broszur, słowników i gier w różnych językach oraz wykonana gazetka bez wątpienia zachęcała uczniów do nauki języków obcych.

Za przebieg i organizację Dnia Języków Obcych w naszej szkole odpowiedzialne były Panie: Katarzyna Stolarczyk i Marta Niewęgłowska.

mgr Katarzyna Stolarczyk