ŚWIĘTO NASZEJ PLANETY

Dnia 22 kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Ziemi, który ma na celu przypomnieć o ochronie środowiska naturalnego oraz promować proekologiczne postawy w społeczeństwie. W tym dniu podejmowane są różne inicjatywy, które przypominają jak ważna jest Nasza Planeta.

W naszej szkole również postanowiliśmy uczcić ten dzień. Odbył się apel pod hasłem: W harmonii z przyrodą. Uczniowie wcielili się w role zwierząt, które przypomniały że muszą cały czas żyć w środowisku niszczonym
i zatruwanym przez człowieka. Przeprowadziliśmy również zbiórkę makulatury i baterii, w zamian za co uczniowie otrzymali sadzonkę dębu lub jodły.

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie przypomnieli jak ważne są dla nas drzewa, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale przede wszystkim dlatego, iz to one wytwarzają tlen, który jest nam niezbędny do życia.

mgr Aneta Sałaga

Wspólne świętowanie Dnia Ziemi zakończyło się podsumowaniem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego,
pt. Wiosenne pejzaże
, w którym nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce - Nikola Kuśmierowska
II miejsce - Damian Koczkodaj