Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

DZIEŃ PAPIESKI

Idźmy naprzód z nadzieją! - pod takim hasłem obchodzimy w tym roku XVII Dzień Papieski. Tegoroczne hasło jest niewątpliwie zaproszeniem do tego, by docierać do głębi nauczania Papieża- Polaka.

Ten Dzień jest szczególny dla Polaków. Święty Jan Paweł II był nie tylko naszym wielkim rodakiem. Dla Polaków Papież z Wadowic to ogromny autorytet,
a także dziedzictwo słowa, jakie nam pozostawił.

Podczas obchodów XVII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbywały się różne wydarzenia duchowe oraz kulturalne. Nasza szkoła również włączyła się w te obchody. Z tej okazji odbył się okolicznościowy apel. Uczniowie, pod kierunkiem pani Anny Ochnio przygotowali program słowno- muzyczny.

Dla społeczności szkolnej to niezwykle ważne święto oraz okazja do zachęcenia pójścia drogą nadziei, którą Ojciec Święty wytrwale i nieustannie nam wskazywał wypowiadając między innymi takie słowa: Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać oraz, że Potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości, bo nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach.


mgr Anna Koczkodaj