ANDRZEJU, ANDRZEJU, NASZ DOBRODZIEJU DOBRĄ WRÓŻBĘ DAJ..., CZYLI ZABAWY ANDRZEJKOWE W NASZEJ SZKOLE.

Andrzejki to ludowa tradycja wieczoru wróżb, która była od dawien dawna pieczołowicie pielęgnowana i przekazywana
z pokolenia na pokolenie. Dawniej był to przede wszystkim wieczór pełen najróżniejszych wróżb. A jak jest dziś? Obecnie w trakcie Andrzejek dominują zabawy i konkursy. I tak też było w naszej szkole.

W oddzielnych salach bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką pań: Magdaleny Palczewskiej
i Marty Chruścik, oraz uczniowie z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Katarzyną Mikulską i panią Anną Struczyk, oraz z panią Martą Niewęgłowską, które to koordynowały przebieg zabawy przepleciony tańcami, wróżbami i konkursami.

Całości dopełnił słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

W rytmie tanecznej muzyki wybornie bawili się również uczniowie z klas IV-VI podczas dyskoteki andrzejkowej, pod czujnym okiem pań: Anety Sałagi, Urszuli Jastrzębskiej oraz Anny Żurawskiej.

Zabawom i pląsom nie było końca, co ilustrują załączone fotografie.

mgr Magdalena Palczewska