Żołnierze wyklęci - zapomniani bohaterowie

W środę, 1 marca, uczniowie klasy VI pod kierunkiem niżej podpisanej przygotowali krótki apel upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jest on obchodzony w Polsce od 2011 roku, a w naszej szkole po raz drugi. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Uczniowie klasy VI przedstawili w pigułce historię Polski od II wojny światowej. Opowiedzieli o losie tych, którzy nie złożyli broni i walczyli o niepodległość Polski. Wierzyli, że ich ofiara nie pójdzie na marne. Społeczność szkolna wysłuchała także wierszy i piosenek poświęconych Niezłomnym Bohaterom.

Apel był "żywą" lekcją historii, patriotyzmu. Pamiętamy o tych, którzy odeszli, aby Polska była wolna.

Anna Żurawska