Powitanie Wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Pierwszy dzień wiosny wielu osobom nadal kojarzy się z dniem wagarowicza, czyli "samowolnym uchylaniem się od obowiązku szkolnego przez ucznia, nieuzasadnioną i świadomą nieobecnością na obowiązkowych zajęciach lekcyjnych". Jednak wagary odchodzą do lamusa. Pojedyncze przypadki wagarowiczów dostarczono na zajęcia lekcyjne, które w naszej szkole w tym dniu wyglądały inaczej, niż na co dzień.

We wtorek 21.03.2017 r. uczniowie, ubrani na zielono, powitali wiosnę w hali sportowej. Słowo wstępne odczytał Jakub Piekarski z klasy III. Następnie dzieci z klas młodszych zaśpiewały wesołą piosenkę, tematycznie związaną z tym dniem.

Później miał miejsce I Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski "WIOSNA W POEZJI". 21 uczniów recytowało wiersze przed całą społecznością szkolną i przybyłymi rodzicami. Komisja konkursowa oceniała występy uczniów przyznając 10 nagród książkowych. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział.

Samorząd Uczniowski przygotował ciekawe zagadki, łamigłówki i kalambury.

Na zakończenie w radosnych nastrojach udaliśmy się na spacer do parku w poszukiwaniu wiosny.

Katarzyna Mikulska