Gminna Wigilia w naszej szkole

W niedzielę, 18 grudnia, o godzinie 1500 rozpoczęła się w naszej szkole niezwykła uroczystość - wspólna wigilia mieszkańców gminy Radzyń Podlaski. Goście zgromadzili się w pięknie ustrojonej hali gimnastycznej.

Na uroczystości pojawiło się około 600 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. ksiądz biskup Piotr Sawczuk, Poseł na Sejm RP Marcin Duszek, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, radni, dyrektorzy szkół, księża, pracownicy Urzędu Gminy w Radzyniu Podlaskim, rodzice, nauczyciele, uczniowie, a także mieszkańcy naszej gminy. Rolę gospodarza pełnił Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek wraz
z Przewodniczącą Rady Gminy Anną Grochołą.

Podczas uroczystości na scenie zaprezentowali się artyści ludowi - Koło Regionalne z Białej i grupa teatralna działająca przy GOK-u w Woli Osowińskiej. Wystąpił też Jacek Musiatowicz z synem Michałem, a także laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina".

Najbardziej oczekiwanym momentem były jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły z klas I - VI pod kierunkiem niżej podpisanej oraz pani Anny Ochnio. Występ ten dopełnił całą uroczystość, a wszyscy młodzi aktorzy zostali obdarowani dyplomami i nagrodami.

Dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, wigilijne potrawy wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, strażakom, Radzie Sołeckiej za pomoc przy dekorowaniu hali, tworzeniu scenografii oraz przygotowaniu uroczystości.

Anna Żurawska