Wycieczka do Tesco

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdego ucznia. W odpowiedzi na zaproszenie supermarketu Tesco uczniom klas III-VI zorganizowano wycieczkę edukacyjną pod hasłem "Od uprawy do przyprawy".

Wyruszyliśmy w poniedziałek, 5 czerwca, o godzinie 9.40. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitała nas pani Jolanta, pracownik sklepu. Odgadywaliśmy zagadki, szukaliśmy naklejek, degustowaliśmy różne warzywa i owoce. Zapoznaliśmy się bliżej z niektórymi działami w sklepie i etykietami na produktach. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu.

Po zabawie przewodniczka zaprosiła nas na skromny poczęstunek. Na koniec otrzymaliśmy także drobne prezenty. Wróciliśmy pod szkołę około godziny 12.30.

Nasza wyprawa była udana. Od teraz każdy będzie wiedział, jak szukać dobrych jakościowo produktów.

Maja Fajkowska kl. VI

Wycieczka do Tesco

W poniedziałek 05.06.2017r. uczniowie klas III-VI wybrali się do Tesco. Zostaliśmy tam zaproszeni, aby zapoznać się ze zdrową żywnością.

Autokar przyjechał po nas o godz. 10:00. Na miejscu przywitała nas pani przewodniczka, która oprowadzała nas po wszystkich alejkach z artykułami spożywczymi. Przy każdej opowiadała nam coś ciekawego na temat danych artykułów. Na koniec pani przewodniczka prosiła nas o odszukanie w magazynie pomieszczenia z napisem BAZA. Tam czekała na nas niespodzianka. W BAZIE przygotowane były dla nas owoce, jogurty oraz miseczki, w których przygotowaliśmy jogurty owocowe, a następnie mogliśmy je zjeść. Na koniec otrzymaliśmy balony i torby z podarunkami. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, podziękowaliśmy za zaproszenie i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

Dzięki tej wycieczce dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania.

Małgosia Niebrzegowska, kl. V

Sprawozdanie z wycieczki do TESCO w Radzyniu Podlaskim

W dniu 5 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły z klasy III, IV, V i VI pojechali na wycieczkę edukacyjną do Radzynia Podlaskiego. W ramach akcji "Od uprawy do potrawy" sklep TESCO zaprosił nas na wyjątkowa lekcję - nie w szkolnej ławce, lecz w dużym sklepie spożywczym. Specjalne dla nas, pracownik sklepu pani Jolanta w ciekawy sposób przedstawiła porcję wiedzy o zdrowym odżywianiu, jak czytać etykiety i jak zdrowo się odżywiać, aby nie być otyłym.

W programie wycieczki znalazły się następujące tematy:

• produkcja i pochodzenie produktów,
  • wędrówki po działach: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał, bakalie (zagadki, układanki, rozpoznawanie produktów, szukanie naklejek),
  • czytanie etykiet i wybieranie najzdrowszych produktów,
  • prawidłowe nawodnienie organizmu,
  • nowa piramida żywieniowa przygotowana przez dzieci,
  • degustacja zdrowych przekąsek,
  • samodzielne skomponowanie zdrowego deseru z jogurtu naturalnego oraz różnych owoców i bakalii.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty. Potem wróciliśmy do szkoły.

Ta wycieczka była bardzo ciekawa i uświadomiła nam, jak ważne jest prawidłowe odżywianie.

Klasa III