Wycieczka do Tesco

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdego ucznia. W odpowiedzi na zaproszenie supermarketu Tesco uczniom klas III-VI zorganizowano wycieczkę edukacyjn± pod hasłem "Od uprawy do przyprawy".

Wyruszyli¶my w poniedziałek, 5 czerwca, o godzinie 9.40. Gdy dotarli¶my na miejsce, przywitała nas pani Jolanta, pracownik sklepu. Odgadywali¶my zagadki, szukali¶my naklejek, degustowali¶my różne warzywa i owoce. Zapoznali¶my się bliżej z niektórymi działami w sklepie i etykietami na produktach. Rozmawiali¶my o zdrowym odżywianiu.

Po zabawie przewodniczka zaprosiła nas na skromny poczęstunek. Na koniec otrzymali¶my także drobne prezenty. Wrócili¶my pod szkołę około godziny 12.30.

Nasza wyprawa była udana. Od teraz każdy będzie wiedział, jak szukać dobrych jako¶ciowo produktów.

Maja Fajkowska kl. VI

Wycieczka do Tesco

W poniedziałek 05.06.2017r. uczniowie klas III-VI wybrali się do Tesco. Zostali¶my tam zaproszeni, aby zapoznać się ze zdrow± żywno¶ci±.

Autokar przyjechał po nas o godz. 10:00. Na miejscu przywitała nas pani przewodniczka, która oprowadzała nas po wszystkich alejkach z artykułami spożywczymi. Przy każdej opowiadała nam co¶ ciekawego na temat danych artykułów. Na koniec pani przewodniczka prosiła nas o odszukanie w magazynie pomieszczenia z napisem BAZA. Tam czekała na nas niespodzianka. W BAZIE przygotowane były dla nas owoce, jogurty oraz miseczki, w których przygotowali¶my jogurty owocowe, a następnie mogli¶my je zje¶ć. Na koniec otrzymali¶my balony i torby z podarunkami. Zrobili¶my sobie pami±tkowe zdjęcie, podziękowali¶my za zaproszenie i udali¶my się w drogę powrotn± do szkoły.

Dzięki tej wycieczce dowiedzieli¶my się dużo ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania.

Małgosia Niebrzegowska, kl. V

Sprawozdanie z wycieczki do TESCO w Radzyniu Podlaskim

W dniu 5 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły z klasy III, IV, V i VI pojechali na wycieczkę edukacyjn± do Radzynia Podlaskiego. W ramach akcji "Od uprawy do potrawy" sklep TESCO zaprosił nas na wyj±tkowa lekcję - nie w szkolnej ławce, lecz w dużym sklepie spożywczym. Specjalne dla nas, pracownik sklepu pani Jolanta w ciekawy sposób przedstawiła porcję wiedzy o zdrowym odżywianiu, jak czytać etykiety i jak zdrowo się odżywiać, aby nie być otyłym.

W programie wycieczki znalazły się następuj±ce tematy:

• produkcja i pochodzenie produktów,
  • wędrówki po działach: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał, bakalie (zagadki, układanki, rozpoznawanie produktów, szukanie naklejek),
  • czytanie etykiet i wybieranie najzdrowszych produktów,
  • prawidłowe nawodnienie organizmu,
  • nowa piramida żywieniowa przygotowana przez dzieci,
  • degustacja zdrowych przek±sek,
  • samodzielne skomponowanie zdrowego deseru z jogurtu naturalnego oraz różnych owoców i bakalii.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty. Potem wrócili¶my do szkoły.

Ta wycieczka była bardzo ciekawa i u¶wiadomiła nam, jak ważne jest prawidłowe odżywianie.

Klasa III