Śniadanie Daje Moc!!!

Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia - wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella, marki Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka. Zawiązano ją w 2006 roku w celu skutecznego przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych.

Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski.

8 listopada 2016 roku panie Anna Koczkodaj, Katarzyna Mikulska, Magdalena Palczewska i Anna Struczyk zorganizowały dla dzieci z klas 0 - 3 Zdrowe Śniadanie. Na stołach królowały kolorowe wyspy pełne smaku: kanapkowa, owocowa i warzywna, a także orzechy, jogurty i soki. Pożywne, urozmaicone i składające się z samych pyszności śniadanie zostało przygotowane z pomocą rodziców i skonsumowane z apetytem przez dzieci.

Nauczycielki przeprowadziły pogadankę na temat zasad prawidłowego odżywania. Podkreślona została rola śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Nie ma bowiem najmniejszych wątpliwości, że dzięki zdrowemu śniadaniu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dzieci odczytywały z kartek i omawiały razem z Paniami 12 zasad zdrowego odżywania. Wysłuchały wiersza o piramidzie zdrowego żywienia. Następnie na zakończenie zajęć pod okiem wychowawczyń uczniowie utworzyli piramidę zdrowego odżywania z przygotowanych wcześniej materiałów. Uczniowie wykazali się bardzo szeroką wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania.

To był udany i obfitujący w niespodzianki dzień! Śmiechu i radości było co niemiara!

Magdalena Palczewska