Konkurs recytatorski "W kręgu twórczości ks. Jana Twardowskiego"

15 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim "W kręgu twórczości ks. Jana Twardowskiego", którego organizatorem był Zespół Szkół w Zabielu. Do konkursu przystąpiło 18 recytatorów. Każdy uczestnik recytował jeden wiersz lub fragment prozy, dostosowany do swojego wieku.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy wykazali się znakomitą znajomością i interpretacją trudnych utworów księdza Jana Twardowskiego. Jury w składzie: Mirosława Ziobro - miejscowa poetka, Adam Świć - dyrektor Domu Kultury w Kocku oraz wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie odnieśli sukces.

Jakub Piekarski z kl. III zajął II miejsce (pod kier. p. Anny Struczyk),
Katarzyna Mazurek z kl. VI zajęła II miejsce (pod kier. p. Anny Żurawskiej),
Dominik Fijałek z kl. II otrzymał wyróżnienie (pod kier. p. Anny Koczkodaj)
Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz ciekawe nagrody książkowe ufundowane przez wójta gminy.

Nagrodę książkową i dyplom otrzymała również uczennica oddziału przedszkolnego z naszej szkoły - Lena Kojtych w X Gminnym Konkursie Plastycznym "Wielcy Polacy - ks. Jan Twardowski". Lenkę do konkursu przygotowała p. Magdalena Palczewska.

Anna Struczyk