9 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Białej odbył się V Otwarty Konkurs Pieśni Patriotycznej "Nie rzucim ziemi...".

WYŚPIEWANE MIEJSCA

Konkurs skierowany był do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych oraz młodzieży z gimnazjów. Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski pan Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek.

Naszą szkołę w kategorii klas I - III reprezentował zespół "Żabki z Żabikowa" w następującym składzie: Kacper Panek z kl. II, Dominik Fijałek z kl. II oraz Wiktoria Zając z kl. III. Zespół zaśpiewał utwór pt. "Jak szło wojsko raz ulicą".

Mali wokaliści ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie zajęli I miejsce. Do występu uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem Pań: Anny Koczkodaj oraz Anny Struczyk.

W kategorii klas IV - VI szkołę reprezentowały uczennice klasy V - Sandra Wągrodna i Małgorzata Niebrzegowska. Wykonały następujące utwory: "Ojczyzno ma" oraz "Miejcie nadzieję". Ten dwuosobowy zespół wyśpiewał sobie II miejsce. Do występu przygotowała je pani Anna Żurawska.

Zdolni młodzi wykonawcy swoimi wystąpieniami dostarczyli słuchaczom wielu emocji i wzruszeń. Z rąk organizatorów konkursu otrzymali gratulacje, puchary, pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.

Gratulujemy wyśpiewanych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Koczkodaj