Narodowe Święto Niepodległości

W czwartek, 10 listopada, w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas V i VI pod kierunkiem niżej podpisanej przypomnieli o smutnym czasie w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata została wymazana z mapy Europy. Oprócz ważnych dat, informacji historycznych pojawiły się także wiersze i pieśni patriotyczne. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Teresa Łukaszczuk, która wygłosiła pogadankę na temat historii Polski, odzyskania niepodległości w 1918 roku. Pani dyrektor zaprosiła uczestników akademii na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Podziękowała także uczniom za ich wkład w przygotowanie uroczystości.

Uwieńczeniem naszego szkolnego święta niepodległości był występ zespołów, które uczestniczyły w Miejsko - Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej "Nie rzucim ziemi..." Występy szkolnych artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Anna Żurawska