Koncert zespołu Limbos

W środę, 5 października, w progach naszej szkoły zagościła Grupa Muzyczna "Limbos". To dobrani artyści, profesjonalni muzycy - instrumentaliści i pasjonaci muzyki. Zespół koncertuje w składzie: Piotr Franczuk (gitara, banjo, mandolina elektryczna, helikon), Grzegorz Matwiejczyk (syntezator, akordeon, instrumenty klawiszowe) oraz Leszek Kowalik (śpiew, gitara basowa, tamburyn).

Tym razem spotkanie przebiegało pod hasłem "Tematy muzyczne, których słucha świat". W ramach programu artyści zaprezentowali instrumentalne i wokalno - instrumentalne wersje znanych utworów, począwszy od muzyki klasycznej, po brzmienia rockowe z Polski i całego świata. W repertuarze zespołu znalazły się same przeboje, m.in. Doris Day & Frank Sinatra "Herbatka we dwoje", W.A. Mozart "Eine kleine Nachtmusik", The Beatles "Yesterday", "Michelle", "Hej Jude", "Obla di obla da", Kapitan Kloss "Był taki czas", muzyka filmowa z filmu "Rocky" i "Różowa Pantera", Burt Bacharach "Krople deszczu spadają na moją głowę". Znalazło się także coś dla maluchów, np. "My jesteśmy krasnoludki" czy "Pieski małe dwa". Usłyszeliśmy również znany z rozgłośni radiowych utwór Natalii Nykiel "Error".

Celem takich koncertów jest nie tylko edukacja, ale również uwrażliwienie na piękno muzyki i przekazanie słuchaczom pozytywnych emocji. Atmosfera była wspaniała. Lider zespołu zachęcał uczniów do wspólnej zabawy z muzyką. Dzieci poznały także instrumenty, które są rzadko spotykane, mianowicie flekseton i szczękę osła.

To była niezapomniana lekcja muzyki. Mimo ulewy za oknem, uśmiech nie schodził z twarzy wszystkich zebranych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Anna Żurawska