Wyniki półfinału Wielkiej Ligii Czytelników

W piątek, 21 kwietnia o godz. 10.30, pięcioro naszych uczniów pojechało do Białej Podlaskiej. Tam, w Barwnej - Multimedialnej Bibliotece Dla Dzieci i Młodzieży, miał miejsce półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligii Czytelników.

Przypomnijmy, że półfinaliści z naszej szkoły to: Dominik Fijałek kl. II, Natalia Mościcka kl. III, Wiktoria Zając kl. III, Amelia Grochowska kl. V oraz Katarzyna Mazurek kl. VI.

Uczniowie przez 70 minut pisali bardzo szczegółowy test na podstawie podanej przez organizatorów książki: "Bohaterski miś" Bronisławy Ostrowskiej (kl. 1-3) i "Tomek na Czarnym Lądzie" Alfreda Szklarskiego (kl. IV-VI).

W piątek, 5 maja, ogłoszono wyniki. Nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do finału, ale i tak odnieśli sukces. Jesteśmy jedyną szkołą z powiatu radzyńskiego, która postanowiła zmierzyć się w tym ogólnopolskim konkursie. W kategorii klas 1-3 rywalizowały 472 drużyny, zaś w kategorii klas 4-6 - 419 drużyn. Jak widać konkurs cieszył się wielką popularnością i konkurencja była naprawdę ogromna. Tym bardziej gratulujemy naszym półfinalistom.

Anna Żurawska